У заяві Архієрейського Собору повідомляється, що після ознайомлення зі змістом листів патріарха Сербського, архієпископа Албанського, відправлених Константинопольському Патріарху Варфоломію, було прийнято наступне рішення: «Залишити незмінною свою позицію щодо автокефалії Української Церкви, висловлену в Соборних Постановах №340 від 9 травня 2018 р., №341 від 15 листопада 2018 р. і №342 від 2 квітня 2019 р.».


Як відомо, в цих постановах Польська Церква не визнавала відновлення Константинопольською Церквою сану лідерів УПЦ КП і УАПЦ та закликала скликати всеправославний собор для вирішення ситуації по Україні. У лютому 2019 року глава Польської Церкви запевняв: «Працюємо над проблемою випрацювання повної незалежності Української Церкви і вступу Її до сім’ї вселенського Православ’я».

У рішенні Архієрейського Собору 29 жовтня відзначається, що «Польська Автокефальна Православна Церква не проти надання автокефалії Церкви в Україні на підставі догматично-канонічних норм для цілої Церкви, а не групи відступників-розкольників».

Нагадаємо, що 19 вересня голова Представництва УПЦ (МП) при міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор (Коцаба) мав зустріч з предстоятелем Польської Православної Церкви митрополитом Саввою, з яким обговорював «українське церковне питання».

Теги: