Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Огляд ЗМІ

Сьогодні, 11:20 Огляд ЗМІ, Українські

«Крики, сварки, таємні збори та захмарні ціни на похорони»: як громада на Волині переходила до ПЦУ

Громада села Навіз Луцького району (колишній Рожищенський) офіційно перейшла до Православної церкви України. Відтепер у храмі Успіння Пресвятої Богородиці відправлятиме службу під новою юрисдикцією.

Вчора, 11:20 Огляд ЗМІ, Українські

«Зроблю і помру», «подіє на генетичний код». Чому в Україні люди похилого віку відмовляються від вакцинації

В Україні вісім з десяти померлих від коронавірусу – люди, старші за 60 років, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я. 98% з них не були вакциновані, інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».

25 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

«Ложь о князе, построившем Софию Киевскую, оставалась нераскрытой почти тысячу лет»: ровно 1010 лет назад был заложен древнейший храм Руси

По чьей инициативе была сооружена София Киевская и почему слава ее строителя досталась исключительно Ярославу Мудрому? Об этом в эксклюзивном интервью «ФАКТАМ» рассказала профессор Надежда Никитенко.

22 10 2021 Огляд ЗМІ, Закордонні

Архимандрит Кирилл Говорун. Интервью для телеграм-канала #игуменнекаюсь

Я считаю, что в Украине есть одна Церковь, которая управляется двумя административными структурами: УПЦ МП И ПЦУ. В эту Церковь в 2018 году вошли раскольники из УАПЦ и Киевского патриархата, которые перед этим самораспустились. У них была проблема с апостольским преемством епископата, однако эта проблема была решена так, как исторически решалось большинство подобных проблем — по икономии. Из недавних примеров такого решения — принятие иерархии РПЦЗ в лоно РПЦ.

22 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Українська козацька культура. Гетьманські церкви на Стародубщині

Більша частина Стародубського полку, найпівнічнішого та найбільшого за територією з полків української Гетьманщини, з самим полковим містом Стародубом від 1919 року перебуває у складі Російської Федерації.

21 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Митрополит Володимир Війтишин: Немає жодних релігійних упереджень щодо вакцинації

Від початку пандемії мережею почали ширитись доволі конспірологічні версії про те, що наступ коронавірусу — це «справа рук нечистого», а вакцинація — «печать антихриста», за допомогою якої будуть контролювати людей. Такі думки диванні експерти підкріплювали ще й викривленим трактуванням релігійних догм, збиваючи з пантелику тих, хто сповідує ту чи іншу релігію.

21 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Старосанжарська українофільська громада

На початку ХХ ст. у найбільших містах Полтавської губернії – Полтаві, Лубнах, Миргороді, Кобеляках – нелегально існували українофільські громади, які активно долучалися до розбудови національного і духовного життя, ставали на захист української культури, освіти, мови, церкви.

20 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Митрополит Епіфаній: візит Варфоломія, Порошенко чи Зеленський, визнання ПЦУ та поминання Кирила

Про Зеленського і Порошенка, Філарета, визнання ПЦУ, приїзд Варфоломія та запрошення інших предстоятелів до України. Про це і не тільки - в програмі "Детектор. Інтерв'юер".

19 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Таємна мова культів. Як вони заманюють людей

Як саме культи продають свою ідеологію, щоб залучити людей до своїх лав, а потім переконати тих, хто сумнівається, все ж залишитися? Аманда Монтелл - письменниця, мовознавиця та авторка книги "Культська: мова фанатизму" (Cultish: The Language of Fanaticism) в ефірі ВВС Radio 4 розповіла про мову, яку використовують культи, і про те, як вона проникла в інші несподівані, повсякденні сфери життя - від бізнесу до фітнесу.

18 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Юлія та Юрій Саньки | Історія однієї душі

Ми будуємо християнський дитячий онкологічний центр для дітей, які хворіють на рак крові. І нині наше будівництво на документальному етапі...

13 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Олена Горякина та Сергій Карпухін | «Школа подружнього життя»

  Будемо чесними: у нашій країні є мало можливостей для того, щоб здобувати знання із правильної побудови сімейних взаємин. Підтвердженням цьому є статистика розлучень в Україні. «Школа подружнього життя» має на меті заповнити цю прогалину і допомогти людям поліпшити сімейні стосунки. У нашій програмі Олена Горякина та Сергій Карпухін докладніше розповідають про цей проєкт: як він працює, які теми розглядаються у його межах, хто відвідує цю школу і як вона змінює життя людей. Основне послання «Школи подружнього життя» - щоб досягти гармонії, стосунки потрібно будувати, здобувати знання у цій сфері. 

13 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

П’ять тем книги «Буття»: читаємо з Пінхасом Полонським

У 2020 році українською вийшов перший том коментаря до Тори «Біблійна динаміка» дослідника юдаїзму з Ізраїлю Пінхаса Полонського. Коментар друкується російською, англійською, українською та іспанською мовами.

12 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Кардинал Майкл Черні. У пошуках всесвітнього братерства

Папа Римський Франциск — «Папа з третього світу» — як і передбачалося, стає голосом тих, кого зазвичай не чують. Бідні, бездомні, біженці — все це не імена людей і не лінії конкретних доль. Це назви проблем і криз, що стрясають більш благополучну частину світу.

12 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Священник, який не любить свій народ, приречений на дуже провальну проповідь

Фото священника Сергія Дмитрієва з бійцями, де він сидить за столом посередині, як на Тайній вечері, облетіло весь світ. Воно, втім, не подивувало тих, хто давно знає самого отця Сергія. У священника, колись Моспатріархату, який першим у часи війни перейшов до невизнаного тоді Київського патріархату, – багато яскравих вчинків і проєктів. Він один з ініціаторів ідеї відкриття стіни пам’яті біля Михайлівського, яка засвідчує – всі наші втрати на війні персоніфіковані й мають імена та обличчя. А ще – ініціатор відкриття шелтеру, притулку для жінок, постраждалих від домашнього насильства. У його житті все поперемінно – тренінги в соціальній місії для вразливих груп населення та поїздки на фронт. Ми зустрілися напередодні одного з його виїздів у зону ООС.

11 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

10 жовтня – День пастора. Як практично послужити пастору?

Щорічно другої неділі жовтня в Україні відзначають День пастора. Цього дня члени церков можуть привітати своїх пасторів, подякувати їм за служіння, зробити приємність для свого пастора і його сім’ї.

11 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Церкви повинні переглянути свої місію і ставлення до служіння

Розповідає Михайло Черенков, український богослов-протестант, релігійний та громадський діяч, служитель ЄХБ, професор Українського католицького університету, доктор філософських наук

11 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Від гонінь до повзучої експансії: УПЦ МП переходить у наступ

Починаючи з минулого року, офіційні та біляцерковні медіа УПЦ МП почали хизуватись освяченням нових храмів, побудованих «замість захоплених рейдерами ПЦУ». Як заявив речник УПЦ МП митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря) в інтерв’ю російському сайту «Православие.ру»: «У тих місцях, де у нас забрали храми, ми вже в більшості випадків побудували нові». Причому будівництво подекуди відбувалось в карколомні терміни – від 8 до 3 місяців. В чому можлива причина таких перемін і що за цим може слідувати?

8 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Про релігію та вакцинацію. Що варто розуміти

Досі панує стереотип, що українці релігійні тільки номінально, що релігія не відіграє якоїсь важливої ролі в нашому житті. Але що доводять соціологічні дослідження?

8 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Сотні тисяч жертв. Звіт про священиків-педофілів

 Жертвами педофілів у французькій католицькій церкві стали близько 216 тисяч дітей за 70 років, показало масштабне незалежне розслідування. Ще 114 тисяч дітей постраждали від дій людей, що не мали духовного сану, але працювали в структурах католицької церкви. Корреспондент.net розповідає подробиці.

8 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Як реабілітаційні центри для залежних стають конкурентами поліції

Спеціальне розслідування журналістів "Еспресо" – у програмі “Вечір з Миколою Княжицьким”.

8 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

«Не ми їх боялися, а вони нас». Історія отця УГКЦ, який пройшов випробування підпіллям

Греко-католицька Церква, яка діяла підпільно на території Радянського союзу, була однією з тих структур, що духовно і реально об’єднала в ті часи вірян між собою, а також згодом своїм виходом із підпілля спричинилася до незалежності України. Отець-василіянин Матей Гаврилів розповідає Tvoemisto.tv про те, як підпільні священники проводили богослужіння та переховувалися від влади й те, якими для Церкви стали перші роки незалежності.

7 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Три козацькі епітафії з XVII століття

Про історію польсько-козацьких воєн у XVII столітті можна довідатися з різних джерел. Звісно, українські стоятимуть, здебільшого, на боці козаків, польські — переважно на боці шляхетського війська. Серед таких джерел — щоденник домініканця Шимона Окольського (†1654), писаний під кінець 1637 року, тобто після придушення одного з перших повстань запорожців проти Речі Посполитої. Документ має назву «Dyaryusz transakcyi wojennej między Wojskiem Koronnem i Zaporoskiem», тобто «Щоденник воєнних дій між військом коронним і запорізьким».

7 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Закуліси історії: за що боровся Йосафат Кунцевич і чим це все обернулося

Був такий собі Іван Борзобагатий – волинський шляхтич, що в 1548 році придбав собі посаду Луцького війта, а заодно, на всяк випадок, прикупив і право посідання Володимирської архиєрейської катедри. Зробив він це цілком законно і за один присід, адже власником міст і церков була одна людина – король. Щоправда, вважався Борзобагатий лише єпископом номінантом, адже Володимирський владика на той час був живий-здоровий.

6 10 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Гендиректор Національного музею історії України Федір Андрощук: Десятинна церква унікальна тим, що її історія уособлює історію Русі – від появи у Києві варягів до монгольської навали

Генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук в інтерв’ю УНІАН розповів про особливості першого "Великого будівництва" за часів князя Володимира, таємниці Десятинної церкви, золоті скарби та унікальні експонати.

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Причастие с коронавирусом. Кому повезет больше - правос...

Філософ

Філософ написал:

Взагалі то ПЦУ на період карантину змінила форму причастя і подає його в руки. Чому пані Щоткіна про це не згадує, а цитує приватну думку митрополита Димитрія Рудюка?

Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під ч...

dima222

dima222 написал:

Точно відомо що в Почаївській лаврі минулого тижня швидка забрала до лікарні у Київ головного духівника (сповідальник всієї братії, третя людина в лаврі після намісника та благочинного) лаври архімандрита Іполита (Липчея)... Позавчора його терміново постригли у схиму - обряд який проводять над монахами перед смертю. Як відомо у архімандрита Іполита був туберкульоз легенів, від якого він страждав вже декілька років. За останні двадцять років на туберкульоз у Почаївській лаврі перехворіли багато насельників. Свого часу від туберкульозу тут помер архімандрит Антоній, а також туберкульозом хворів минулорічний духівник лаври, який помер рік тому архімандрит Георгій (Стець). Ще не менше декількох десятків насельників є носіми туберкульозу. Можливо що саме ця хвороба послабила імунітет архімандрита Іполіта який заразився коронавірусом. І якщо вчора він перебував ще у палаті в стаціонарі, то сьогодні його стан погіршився і він терміново був переведений у реанімацію.
Також є інформація з переписки заступника голови Відділу зовнішніх церковних звязків прот. Миколи Данилевича та відповідального за міжконфесійні конфлікти у Тернопільскій області, за кличкою "Шумахер", прот. Георгія Прокопчука (служиь у В. Млинівцях Кременецького району), в якій останній говорить про багато хворих в лаврі. А він, Георгій, є близькою людиною до намісника лаври митрополита Володимира і Тернопільського митрополита Сергія. Тому інформацією володіє достовірною. 
Про Шумахера тут є додаткова інформація https://zz.te.ua/moskovskyj-batyushka-z-ternopilschyny-zustricha
vsya-z-heneralom-fsb/
Також відомо, але це вже з усного повідомлення, що на Свято-Духівському скиту при Почаївській лаврі багато хворих - кашляють, хриплять, лікуються розтиранням ніг у соляній воді, прокапуються протизастудними засобами, приймають теплі ванни і парять у парілках, але всі на ногах. Хто має симптоми важкої хвороби, відправляють додому.
Також відомо, що братія лаври закликає людей ходити на служби і останнім часом в лаврі людей значно побільшало.
Сьогодні прийшла інформація що всі працівниці в лаврі, так звані "матушки", які працювали на коровнику, на митті бутилок для вина, прибирали у храмах і жили в Антоніївській церкві, у лаврському готелі і в підвалі під корпусом № 7 були розпущені по домах. А це бабушки і жінки з різних регіонів України, Булорусі, Росії і Молдови. Хоча також відомо що частина їх переховується у ідземних храмах лаври, оскільки є жителями далеких регілнів Росії, наприклад з Пермі є послушниці які таємно живуть у готелі лаври. 

«Липківство» як духовна, канонічна та еклезіологічна пр...

dima222

dima222 написал:

Шумило ще три-чотири роки тому ревно писав про руских катакомбників і зарубіжників і всячеськи плюндрував РПЦ не вважаючи її навіть канонічною церквою. Тепер так же ряно пише за РПЦ і плюндрує все українське. При цьому гарно маскуться під любител української старовини і знавця українського Афону. Така собі куропатка в клітинку - сьогодні рябоє, а завтра сідоє. низько, ницо так робити - жити в Україні і так її паплюжити. Для СБУ тут є гарне джерело для роботи...