Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Огляд ЗМІ

Сьогодні, 09:40   Антоніна Мніх Огляд ЗМІ, Українські

Секрети лику святої із суперечливою репутацією

Якою подоляни бачили, зображали і чому шанували ікону Марії Магдалини

Вчора, 15:33   Олена Ремовська Огляд ЗМІ, Українські

Рішення виселити ПЦУ із собору Сімферополя свідчить про переслідування за релігійною ознакою – архієпископ Климент

Верховний суд Росії відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної церкви України (ПЦУ) з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в Сімферополі. Про це 4 серпня повідомив український адвокат Сергій Заєць. За його словами, «по суті це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму».

Вчора, 11:30 Огляд ЗМІ, Українські

«Сучасна молодь має ІНТЕРНЕТ в голові INSTAGRAM у крові», – пастор з Луцька

Пастор, керівник молодіжного напрямку Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Роман Кравчук в ефірі програми «Азбука моралі» телеканалу «Аверс» поділився міркуваннями про найважливіші аспекти життя кожної людини – любов, стосунки, шлюб, випробування, які потрібно долати, ставлення до роботи, а також про те, які висновки має зробити людство, яке пандемія коронавірусу поставила на вимушену паузу.

Вчора, 09:40   Давид Аксельрод Огляд ЗМІ, Українські

"Що людину вбити, що церкву знести". Як у Криму знищують залишки ПЦУ

Парафіян Православної церкви України в анексованому Криму можуть позбавити можливості відвідувати свій головний храм в Сімферополі.

10 08 2020   Антон Наумлюк Огляд ЗМІ, Закордонні

«Дети остаются без отцов». История пропажи 3-летнего Мусы Сулейманова в Крыму. И почему российские власти виновны в его случайной гибели

Несколько тысяч мужчин в фесках и тюбетейках стоят на поле и тихо переговариваются. Небо затянуто облаками, но жарко. Вокруг — недостроенные неоштукатуренные дома, много машин. Поселок Строгановка на окраине Симферополя: несколько тысяч жителей, большинство — крымские татары. Сейчас на поле больше людей, чем проживает в поселке. Женщины — отдельно. Люди собрались на дженазе, мусульманских похоронах, трехлетнего Мусы Сулейманова...

10 08 2020   Дарья Тарусова Огляд ЗМІ, Українські

Людмила Филипович: «Если нет свободы вероисповедания, то все остальные свободы не нужны»

Для начала, мы попросили прокомментировать перспективу «охоты на секты» известного украинского религиоведа, доктора философских наук Людмилу Александровну Филипович. Приводим ниже полное разъяснение Людмилы Александровны по данному вопросу.

10 08 2020   Анатолій Якобчук Огляд ЗМІ, Українські

Шість років з арешту в Донецьку пастора Олександра Хомченка

Шість років тому 4 серпня була розігнана «Молитва за Україну» в Донецьку. Пастор Олександр Хомченко був «арештований». 9 днів його катували, потім відпустили. У 2018 році його не стало. Історія протестантського священнослужителя з Донецька Олександра Хомченка, на жаль, сьогодні доволі типова – але від цього не менш страшна. Пастора, який молився в центрі міста за настання миру на рідній землі, заарештували й жорстоко катували так звані «органи безпеки ДНР». Сталося це ще в серпні 2014 року, незабаром після вторгнення в Донецьк Ігоря Гіркіна та його бойовиків, а минулого тижня пастор дав свідчення в Брюсселі про злочини російських загарбників в Україні.

7 08 2020 Огляд ЗМІ, Українські

Саід Ісмагілов: Курбан-Байрам в умовах карантину — у важкі часи випробувань винагорода людям за добрі справи ще більша

Вранці 31 липня до мечеті столичного Ісламського культурного центру прямувало багато ошатно вбраних людей, але на відміну від попередніх років серед них було обмаль жінок і ще менше — дітей. Адже через все ще не подолану небезпеку поширення коронавірусної інфекції існують обмеження на кількість вірян як у приміщенні мечеті, так і на дворі — не більше 1 особи на 5 кв.метрів. До того ж Духовне управління мусульман України «Умма» закликало вірних перенести святкування в родинне коло, аби убезпечити жінок і дітей від ризику інфікування.

7 08 2020 Огляд ЗМІ, Закордонні

Документ короткий, но симптоматичный. Еще о новом "богословии перекрещивания" в РПЦ МП

На днях все епархиальные архиереи получили очередное циркулярное письмо от (https://t.me/Necuraev/706) управляющего делами Московской Патриархии митрополита Воскресенского Дионисия (Порубая). Внезапно это письмо о «практике приёма мирян из некоторых расколов». Написано, что тех, кто переходит из разных украинских церковных юрисдикций, «следует принимать через Таинство Крещения».

6 08 2020   Владислав Бондарков Огляд ЗМІ, Українські

Олександр Чорней | Духовність і матеріальний світ

Хрещення жителів Київської Русі трактують як найпомітнішу віху у процесі християнізації суспільства. Священнослужитель Олександр Чорней ділиться своєю думкою про цю подію, а також міркує про можливість вибору, яка є в житті кожної людини, про вміння у цьому виборі володіти собою та усвідомлено приймати рішення.

6 08 2020   Сергій Горобець Огляд ЗМІ, Українські

В Інституті нацпам’яті розповіли про День хрещення Київської Русі-України в контексті війни з російським імперіалізмом

Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті підготував інформаційно-просвітницький матеріал до Дня хрещення Київської Русі-України. Саме 28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, Україна відзначає це свято.

6 08 2020   Анна Калаур Марта Дмитришин Владислав Мартинчук Огляд ЗМІ, Українські

Не свята земля: як у Рівному «церковний гектар» по схемі віддали забудовнику

Рівненська міська рада надала в оренду забудовнику зі шлейфом кримінальних справ, без торгів, гектар землі. На цій території планували збудувати православний храм. Тепер там може з'явитися багатоповерхівка. А земля, вартістю щонайменше 7 мільйонів, за безцінь дісталася будівельній фірмі. Це стало можливим завдяки тому, що церква добровільно відмовилась від землі міста на користь хмельницького забудовника. А міський голова і депутати узаконили цю оборудку.

5 08 2020   Спілкувалася Христина Кутнів Огляд ЗМІ, Українські

Мирослав Маринович: “Митрополит Андрей Шептицький є фантастичним прикладом місіонера українського народу”

 З нагоди 155-ої річниці від Дня народження Митрополита Андрея Шептицького спілкуємося з паном Мирославом Мариновичем, віце-ректором Українського Католицького Університету, українським правозахисником, публіцистом, релігієзнавцем, членом-засновником Української Гельсінської групи про особливі факти з життя Митрополита Андрея, унікальну літню школю, християнські принципи служіння Шептицького та про його роль в історії Церкви і України.

5 08 2020   Юлия Зайцева Огляд ЗМІ, Закордонні

«Призвать верующую русскую женщину к особливому служению ея в Церкви». Проблеме рукоположения женщин в Православной Церкви посвятила доклад историк Надежда Белякова

«Почему нет рукоположения женщин в Православной Церкви? Дискуссии второй половины ХХ столетия и исторический опыт Православной Церкви в России» – с докладом на эту тему выступила 29 июля старший научный сотрудник Института всеобщей истории РАН, к.и.н. Надежда Белякова. Онлайн-встреча с коллегами и всеми заинтересованными состоялась на ютуб-канале Центра исследований религии и церкви ИВИ РАН.

4 08 2020   Дмитрий Горевой Огляд ЗМІ, Українські

На пути к суверенному православию. Как российская политика влияет на церковное вероучение

На днях в сети появилась копия одного интересного внутреннего документа Московской патриархии. Это циркуляр управляющего делами РПЦ митрополита Дионисия (Порубая), фактически правой руки патриарха, о способах принятия верующих из украинских церквей (ПЦУ и ныне упраздненных УПЦ-КП и УАПЦ) и российских малочисленных «истинно-православных» групп. Мирян из этих церквей в РПЦ рекомендуют принимать через перекрещивание, то есть повторно совершать таинство Крещения. Кому-то это покажется незначительным, но для верующих – это важный прецедент.

4 08 2020   Оксана Бабенко Огляд ЗМІ, Українські

“Нам просто добре разом”: Священник з дружиною моляться під гітару і збирають тисячі переглядів

Отець Петро служить на Одещині, у Южному, вони з дружиною обоє із Західної України,але в один момент свого життя закохалися у ці південні терени,а потім і знайшли одне одного. Хтось скаже доля – а насправді Господній Промисел, який незримо веде кожного життєвими шляхами.  Подружжя вже має трьох нащадків і впевнене, що “дітей багато не буває”, і цим неоціненним щастям батьківства захотілося поділитися – тому і почали співати християнських пісень і знімати їх на відео у подяку Богові за все, чим Він обдарував.

3 08 2020   Тетяна Євсєєва Огляд ЗМІ, Українські

На шляху до автокефалії. Про останню спробу співпраці української держави та церкви

У травні 1920-го у Києві востаннє в добу Української революції схрестилися шляхи борців за Українську державу та за Українську церкву. Але об’єднати свою діяльність їм вже не судилося

3 08 2020   Віктор Крупина Огляд ЗМІ, Українські

"Господи, дай перемогу Армії". Останній наказ генерала Денікіна

Поразки на антибільшовицькому фронті та втрата території спричинили зміну керівництва російського Білого руху


31 07 2020 Огляд ЗМІ, Українські

Записки бывшего подполковника КГБ: Русская православная церковь за рубежом и агенты советских спецслужб

Как мы уже писали, советское правительство было озабочено идеей объединения подконтрольной властям Московской патриархии с Русской православной церковью за рубежом (РПЦЗ), точнее идеей ликвидации этой антисоветской зарубежной православной церковной структуры под видом объединения.

31 07 2020   Анатолій Дубовик Огляд ЗМІ, Українські

"Я піду з народом хоч за монархістом, хоч за анархістом": махновці на службі у Врангеля

26 липня 1920 року наказом по гарнізону Сімферополя № 248 командування Російської армії генерала Врангеля дозволило "набор в войска атамана Володина"

31 07 2020 Огляд ЗМІ, Українські

«Не допустімо витіснення християнської етики зі шкіл» – Михайло Паночко учасникам Всеукраїнського марафону на захист предмету

Всеукраїнський телемарафон на захист шкільного предмета «Основи християнської етики» стартував на телеканалі «Рівне 1» 28 липня 2020 року (запис програми тут).  З посланням до учасників марафону звернувся старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко.

31 07 2020   Стефан Машкевич Огляд ЗМІ, Українські

"Польська весна". Як Пілсудський з Петлюрою Київ узяли, але не втримали

У травні 1920 року в Києві з'явилася тринадцята влада - польська. Однак протрималася вона трохи більше місяця, адже 12 червня Київ знову став радянським

30 07 2020   Павло Новіков, Юлія Петрова Огляд ЗМІ, Українські

«Ми — країна дисидентів». Чому Україні варто «експортувати» повагу до релігійного вибору в інші країни

Ігор Козловський, вчений-релігієзнавець і громадський діяч, в інтерв'ю Радіо НВ розказав, яке значення прийняття християнства мало для України у ті часи та як припинити міжконфесійні суперечки.

30 07 2020   Іван Фаріон Огляд ЗМІ, Українські

Упійманих на подвір’ї лисичок священник віддав у зоопритулок

Отець Василь відмовив мисливцям, які хотіли на куроловах тренувати собак

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

Причастие с коронавирусом. Кому повезет больше - правос...

Філософ

Філософ написал:

Взагалі то ПЦУ на період карантину змінила форму причастя і подає його в руки. Чому пані Щоткіна про це не згадує, а цитує приватну думку митрополита Димитрія Рудюка?

Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під ч...

dima222

dima222 написал:

Точно відомо що в Почаївській лаврі минулого тижня швидка забрала до лікарні у Київ головного духівника (сповідальник всієї братії, третя людина в лаврі після намісника та благочинного) лаври архімандрита Іполита (Липчея)... Позавчора його терміново постригли у схиму - обряд який проводять над монахами перед смертю. Як відомо у архімандрита Іполита був туберкульоз легенів, від якого він страждав вже декілька років. За останні двадцять років на туберкульоз у Почаївській лаврі перехворіли багато насельників. Свого часу від туберкульозу тут помер архімандрит Антоній, а також туберкульозом хворів минулорічний духівник лаври, який помер рік тому архімандрит Георгій (Стець). Ще не менше декількох десятків насельників є носіми туберкульозу. Можливо що саме ця хвороба послабила імунітет архімандрита Іполіта який заразився коронавірусом. І якщо вчора він перебував ще у палаті в стаціонарі, то сьогодні його стан погіршився і він терміново був переведений у реанімацію.
Також є інформація з переписки заступника голови Відділу зовнішніх церковних звязків прот. Миколи Данилевича та відповідального за міжконфесійні конфлікти у Тернопільскій області, за кличкою "Шумахер", прот. Георгія Прокопчука (служиь у В. Млинівцях Кременецького району), в якій останній говорить про багато хворих в лаврі. А він, Георгій, є близькою людиною до намісника лаври митрополита Володимира і Тернопільського митрополита Сергія. Тому інформацією володіє достовірною. 
Про Шумахера тут є додаткова інформація https://zz.te.ua/moskovskyj-batyushka-z-ternopilschyny-zustricha
vsya-z-heneralom-fsb/
Також відомо, але це вже з усного повідомлення, що на Свято-Духівському скиту при Почаївській лаврі багато хворих - кашляють, хриплять, лікуються розтиранням ніг у соляній воді, прокапуються протизастудними засобами, приймають теплі ванни і парять у парілках, але всі на ногах. Хто має симптоми важкої хвороби, відправляють додому.
Також відомо, що братія лаври закликає людей ходити на служби і останнім часом в лаврі людей значно побільшало.
Сьогодні прийшла інформація що всі працівниці в лаврі, так звані "матушки", які працювали на коровнику, на митті бутилок для вина, прибирали у храмах і жили в Антоніївській церкві, у лаврському готелі і в підвалі під корпусом № 7 були розпущені по домах. А це бабушки і жінки з різних регіонів України, Булорусі, Росії і Молдови. Хоча також відомо що частина їх переховується у ідземних храмах лаври, оскільки є жителями далеких регілнів Росії, наприклад з Пермі є послушниці які таємно живуть у готелі лаври. 

«Липківство» як духовна, канонічна та еклезіологічна пр...

dima222

dima222 написал:

Шумило ще три-чотири роки тому ревно писав про руских катакомбників і зарубіжників і всячеськи плюндрував РПЦ не вважаючи її навіть канонічною церквою. Тепер так же ряно пише за РПЦ і плюндрує все українське. При цьому гарно маскуться під любител української старовини і знавця українського Афону. Така собі куропатка в клітинку - сьогодні рябоє, а завтра сідоє. низько, ницо так робити - жити в Україні і так її паплюжити. Для СБУ тут є гарне джерело для роботи...

Київська громада УПЦ (МП) перейшла в РПЦЗ

dima222

dima222 написал:

Ось так - відкрились у людей очі і втікають від Московської церкви подалі... нема там ні віри в людей, ні моралі, ні співчуття, ні духу Божого.
А мене особисто вразило те як самий крутий юриста УПЦМП витіснив православного батюшку з храму. Вот для чего нужны оказывается юристы в митрополии...
Онуфрий же просто продолжает хлопать ушами )))) 
А свщенника и людей очень жалко. Веру так можно всю расплескать.
ПС: как вариант можно переходить в ПЦУ. Там чище... В РПЦЗ счас прихожане тоже прозреют от всех этих кодов и паспортов и экуменизмов... Та же политическая будет подоплевка что и в МП. Корабль вышел в плавание, а куда приплывет, то Бог один знает. Если вообще приплывет... Топят ведь...

Битва за три буквы. Действительно ли УПЦ МП уже не заст...

dutchak1

dutchak1 написал:

Весь этот словесный хоровод имеет отношение к особого “сорта” людям, с которыми мы живем в одной стране и которые называют себя “верующими”, которые придумали себе “Бога”. Ну, в общем, малахольные такие, как несовершеннолетние дети, недееспособные. Е. Щеткина еще называет их “потребители”. В силу этой недееспособности и по примеру других государств им выделили конституционную песочницу. Правда в других государствах еще и запрет для государства влазить в песочницу...Но что не сделаешь для любимого дитя! А тут еще часть этих неразумных деток начали делить Бога и своего Бога опрометчиво прописали в соседнем государстве. С таким же успехом могли прописать на Марсе или на Венере. Игра то ведь. Но суръезные дяди начали играть в ту же игру, начали делить недееспособных на законно рожденных от правильного Бога и не совсем по закону, требуют документального подтверждения прописки Бога, нотариально подтвержденную подпись Бога...Иногда кажется что часть этих взрослых дядей и теток надо дополнительно изолировать, создать новое конституционное отделение или использовать их же методику и строить для них новую песочницу. Назовём ее Страна Д. Ну как в той детской сказке, про деревянного мальчика...

К противостоянию с Константинополем подключилась РПЦвУ:...

dima222

dima222 написал:

Почему для русскоязычной паствы открывает храм группа людей, называющая себя "Украинской Православной Церковью"? wink 

УПЦ (МП) продолжает негласно рукополагать епископов Кры...

dima222

dima222 написал:

Рукоположение сепаратиста Каллиника стало возможным как следствие новой политики команды Зеленского - безразличие к церковным вопросам и компас на сближение с русским благословили Онуфрию и Паканичу поставить еще одного русского человека в МП. Кстати ничем не лучше и новоизбранные епископы. Чем можно объяснить избрание Никодима Пустовгара как не позицией по поддержке русского мира на Черниговщине. Других заслуг у него нету...

Архієпископ-ректор Почаївської семінарії послав «сосати...

dima222

dima222 написал:

Вітання владиці Іову з Івано_Франківської єпархії УПЦ МП: спаси, Господи, владико за Ваші компліменти у нашу адресу! Знаєте, образливо до глибини душі. При скорій зустрічі у Почаєві обовязково зустрінусь з Вами і подивлюся прямо в очі... 

Чи дійде до церковного майдану?

dima222

dima222 написал:

Цікаво що офіційний сайт УПЦ МП має таку собі розлогу колонку де дублює новини із офіційного сайту РПЦ - тут і про Путіна новини і про Медведєва і про російську армію якій РПЦ будє храми... Відкриваєш сайт УПЦ а там новини про Путіна... ото радость із Patriarchia.ru 

Віряни ПЦУ відстояли у Верховному суді право на перехід...

dutchak1

dutchak1 написал:

Ну і що, хтось читав те судове рішення? З чим вітали парафіян і настоятеля храму?

25.          Тому, суд доходить висновку, що в даному випадку спір виник між засновниками та членами релігійної організації - Хустської єпархії УПЦ та релігійної громади - Релігійної громади УПЦ КП, яка вирішила змінити канонічне підпорядкування, подавши заяву про реєстрацію змін до статуту, що свідчить про приватно-правовий характер спірних правовідносин.

26.          У зв`язку з цим, судами попередніх інстанцій було помилково віднесено даний спір до       юрисдикції адміністративних судів, оскільки позовні вимоги у зазначеній справі спрямовані на захист цивільних прав позивача і з огляду на суб`єктний склад сторін спору він має вирішуватися за правилами господарського судочинства.

wink 

До недавнего времени можно было со снисходительной ирон...

dima222

dima222 написал:

Реально, перечитував іноді біографії наших архієреїв, ужасає те, що більшість немає навіть очної семінарї, і серед них найнайвищі чини архіреїв, даже предстоятелів!... ті що роками мучили свої голови і животи поклали у семінаріях, академіях і єпархіальних послушаніях - в тіні Церкви, а пронирливі і дерзновенні - керують єпархіями... парадоксіс ))) 

Тут священники УПЦ (РПЦ) говорят, мол, что признание ПЦ...

dima222

dima222 написал:

Стаття відмінна. Молодець

Отець Микола Данилевич закрив для мене можливість комен...

dima222

dima222 написал:

Многая лета, отец Андрей

УПЦ МП вже не називає ПЦУ "розкольниками"...

dima222

dima222 написал:

Дякую. Дуже вичерпно і тепер маю багато аргументів на захист ПЦУ перед знайомими з МП. Варто радіти! 

И снова перлы известного запорожского религиозно-полити...

dima222

dima222 написал:

Страшно от таких слов Луки - неужели здоровый человек может такое глаголати?