Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Огляд ЗМІ

Сьогодні, 15:16 Огляд ЗМІ, Українські

Священник з Нововолинська пояснює, чому не варто пірнати в ополонку на Йордана

За традицією дата припадає на 19 січня. Багато наших земляків звикли в цей день пірнати в крижану оболонку. Чи варто це робити, розповідає для Район.Іваничі настоятель Свято-Михайлівського храму Православної церкви України, що в Нововолинську, отець Михайло.

Сьогодні, 11:00 Огляд ЗМІ, Українські

Мирослав Маринович: «Чи може бути життя суспільне без жертви? Моя відповідь: точно ні»

Першого грудня 2021-го виповнилося тридцять років з моменту проведення історичного референдуму за незалежність України та десять – з дня заснування ініціативи «Першого грудня». Остання – група українських мислителів, знову ж таки – публічних інтелектуалів, які порушують важливі питання перед суспільством і намагаються разом сформулювати непрості, неоднорідні відповіді. Важливо – непрості і неоднорідні.

Сьогодні, 10:00 Огляд ЗМІ, Українські

«В жодній країні я не бачив Ради, де християни, мусульмани та євреї так плідно співпрацюють», — Браян Стіллер

Браян Стіллер, глобальний посол Всесвітнього Євангельського Альянсу (ВЄА), відвідав Україну з робочим візитом 20-23 листопада. Він зустрівся із старшим єпископом УЦХВЄ Михайлом Паночком та главами низки інших Євангельських Церков, проповідував у кількох місцевих громадах та презентував Альянс на засіданні Ради Євангельських Протестантських Церков України.

Вчора, 12:30 Огляд ЗМІ, Українські

50 років операції "Блок": Як КДБ полював на дисидентів і арештовував за коляду

Арешти після коляди дали початок хвилі особливо жорстоких репресій, і до кінця 1972 року було заарештовано 100 осіб, а до 1974 — 193 особи. Суспільне Культура публікує розсекречені матеріали з Електронного архіву українського визвольного руху.

Вчора, 11:00 Огляд ЗМІ, Українські

Іван Огієнко: «Служити народові – то служити Богові!»

Сьогодні ми маємо достатньо перекладів Святого Письма українською мовою, здійснених, можливо, навіть дещо зрозумілішою для зрадянізованого, зрусифікованого читача мовою, аніж переклад Івана Огієнка. Однак саме він лишається одним із найкращих, наймилозвучніших перекладів. «Пропливе багато років, але кожного разу, коли ми будемо сидіти в роздумуванні над Святою Біблією, – писав євангельський письменник Михайло Подворняк, – ми згадаємо, що нам її подарував рідною нашою мовою професор Іван Огієнко – Митрополит Іларіон, і в серці своїм ще і ще подякуємо йому за це».

Вчора, 10:00 Огляд ЗМІ, Українські

Маніпуляції вірою. Релігієзнавець розповідає, як російська церква дезінформує українських вірян

Російська церква в Україні вдається до поширення неправдивої або викривленої інформації, щоб ствердити свою велич, вважає докторка філософських наук, професорка Ірина Богачевська.

14 01 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Епіфаній про три роки ПЦУ: Боротьба триває

Три роки тому ПЦУ отримала томос. Що змінилося з того часу, яким церква бачить своє майбутнє, що думає про загрозу вторгнення Росії, а також про діджиталізацію? Читайте в інтерв'ю DW з предстоятелем ПЦУ Епіфанієм.

14 01 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Огієнко: українізатор освіти та церкви, який змушував писати "в" Україні

Іван Огієнко перекладав Біблію українською, складав словники, керував міністерством освіти УНР, а потім Українською автокефальною православною церквою.

14 01 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Археологія Різдва. Як в Київську Русь потрапили бейджи-хрестики паломників з Італії

Ми публікуємо щоденник волонтера експедиції, який спробував з’ясувати походження тосканського хрестика, знайденого на історичному поселенні Рославське, що в двох кроках від Конча-Заспи.

13 01 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Третя річниця Томосу: які виклики подолала Українська церква після отримання автокефалії

6 січня — річниця Томосу, адже рівно три роки тому Вселенський патріарх Варфоломій вручив тоді ще новообраному митрополитові Епіфанію дорогоцінний сувій, декларувавши створення самостійної та незалежної Української церкви. За ці три роки Православну церкву України визнала фактично третина православного світу, закінчилась ізоляція, в якій українські священники перебували десятки років. Зараз для ПЦУ непрості часи: в Україні триває війна, а пандемія позбавляє можливості жити звичним церковним життям.

12 01 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Митрополит Епіфаній: Ми не прагнемо бути державною церквою, як РПЦ

Про перехід парафій до Православної Церкви України, її стосунки з Московським Патріархатом та діючою владою, міжнародне визнання ПЦУ, антивакцинаторські настрої, осучаснення церковних звичаїв та календарну реформу – в інтерв'ю РБК-Україна розповів предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї Україні Епіфаній.

11 01 2022 Огляд ЗМІ, Українські

ПВК «РПЦ»: Московський патріархат відкриває парафії в Африці. Це помста за визнання ПЦУ

Москва створила прецедент нехтування принципом канонічних територій і прямого порушення канонів. Які наслідки це може мати, який актив отримує РПЦ, чому експансія Москви призведе лише до її повної церковної ізоляції? Про це у спеціальному матеріалі LB.ua.

10 01 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Коли і хто має колядувати, щедрувати та засівати?

Певне, в Україні не знайдеться людини, яка б не чула цієї колядки. Останніми роками діти, вітаючи з різдвяними святами, послуговуються переважно цим текстом, хоча у минулому, а подекуди й нині у окремих регіонах ще збереглися глибокі традиції різдвяних віншувань.

6 01 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Чому більшість християн світу святкує Різдво не 7 січня

Пояснюємо, хто ще відзначає 7 січня, чому Різдво 25 грудня некоректно називати "католицьким" та чи буде Україна відзначати іншу дату.

5 01 2022 Огляд ЗМІ, Українські

«Вакцинація рятує не гірше за молитву». Історія лікаря з Сум, який став священником та руйнує стереотипи серед вірян

Після майже 20 років у лікарській справі директор Сумського обласного медичного центру соціально небезпечних захворювань Тарас Злиденний згадав про свою дитячу мрію. Чоловік почав поєднувати медицину з навчанням на священнослужителя і працею дияконом у місцевому соборі. Нині вже лікар-священник допомагає пацієнтам з медичними та духовними потребами, руйнує стереотипи та бореться зі стигматизацією й дискримінацією уразливих груп в релігійних громадах.

4 01 2022 Огляд ЗМІ, Закордонні

Живой образ о. Василия Липкивского. К 100-летию "первой формации" УАПЦ

27 ноября 1937 года в г. Киеве был расстрелян сталинскими карательными органами НКВД отец Василий Липкивский [в русскоязычных текстах чаще использовалась транскрипция этой фамилии как "Липковский" - Прим. Ред.] — выдающийся деятель украинского церковного возрождения и первый митрополит Украинской Автокефальной Православной Церкви (УАПЦ), созданной в октябре 1921 года. Испытывая свою личную вину перед священномучеником Василием Липкивским, а также по случаю столетнего юбилея УАПЦ первой формации, хотел бы поделиться некоторыми своими мыслями и чувствами.

30 12 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Не народився ж Ісус Христос двічі? Коли святкувати Різдво: вибір між Москвою та Європою

Не скажу, що в багатьох, але все ж у деяких українців виникає питання: коли  святкувати Різдво? Адже держава дала нам два вихідних для цього свята – 25 грудня й 7 січня. І треба якось вибирати. Бо ж не родився Ісус Христос двічі. Але над такою, м’яко кажучи, дивною ситуацією в нас не особливо замислюються. Зрештою, в сфері релігійній працює не стільки раціональність, скільки віра, яка часто спирається на традицію.

30 12 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Чотири життя після смерті

Трансплантації органів в Україні відбуваються прижиттєво і посмертно. Прижиттєво – між родичами, посмертно – від померлого до найбільш сумісного кандидата, за згодою родичів померлого.

29 12 2021 Огляд ЗМІ, Українські

"Аквапарк" і "стати психологом та допомагати людям": про що мріють діти з дитбудинку

У дитячому будинку "Чебурашка" в Рокитному Київської області святкують День Святого Миколая. Виставу готували у театральному гуртку, який працює тут з вересня.

28 12 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Коломийський священник і поет о. Лука Данкевич: до 230-річчя від дня народження

... Це слова з вірша «Плач та потіха руської матері», який закликав українців – підгірян, бойків, лемків, гуцулів – об’єднатися, «...встати з твердого просоння» й утверджуватися на власній землі як нація ще далекого 1849 року. Його автором є один з когорти перших українських діячів-будителів, поет і греко-католицький священик о. Лука Данкевич.

24 12 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Покарати за злочини в Криму та на Донбасі: що потрібно зробити Україні

Що може дати Україні універсальна юрисдикція на прикладі вироку іділівцю, оголошеного німецьким судом.

23 12 2021 Огляд ЗМІ, Українські

«Маємо надію, що Конгрес мусульман України виведе на новий рівень розвитку ісламську спільноту» — Сейран Арифов

Під час загальних установчих зборів президентом Конгресу було обрано шейха Сейрана Арифова. Ось як він розповідає про візії та цілі Конгресу

22 12 2021 Огляд ЗМІ, Українські

«Ми повністю переходимо під НАТівські стандарти». Священник про капеланство

 Отець Андрій Зелінський є одним із перших військових капеланів УГКЦ. Він опікується військовими, починаючи з 2006 року. Тоді він спільно із випускниками Львівської духовної семінарії починав постійну душпастирську працю у Військовому інституті Національного університету «Львівська політехніка». Саме тоді у Львові заснували і центр військового капеланства.

21 12 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Начинал с нуля: как отец Петр меняет Мелитополь – пример, который вдохновляет

Мелитополь сегодня более известен как город черешен и заводов, которые почти все закрылись. Маркером города в свое время были и криминальные группировки, они служили "часовыми" на пути из материковой части Украины в Крым. Все изменилось, когда в 2010 году туда приехал греко-католический священник Петр Креницкий

21 12 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Костел Святого Миколая горів у вересні, але ремонт почали тільки через чотири місяці...

Повне відновлення костелу Мінкультури оцінило приблизно у 75 мільйонів. Питаннями реставрації зайнялася окрема робоча група. За три місяці вона провела пʼять засідань, знайшла одного підрядника, замовила кілька експертиз, але так і не спромоглася закрити розбиті вікна костелу від вітру та дощу. Кореспондент «Бабеля» Маша Жартовська вивчила протоколи всіх зборів і коротко переказує, як триває реставрація костелу. Спойлер — повільно.

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Причастие с коронавирусом. Кому повезет больше - правос...

Філософ

Філософ написал:

Взагалі то ПЦУ на період карантину змінила форму причастя і подає його в руки. Чому пані Щоткіна про це не згадує, а цитує приватну думку митрополита Димитрія Рудюка?

Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під ч...

dima222

dima222 написал:

Точно відомо що в Почаївській лаврі минулого тижня швидка забрала до лікарні у Київ головного духівника (сповідальник всієї братії, третя людина в лаврі після намісника та благочинного) лаври архімандрита Іполита (Липчея)... Позавчора його терміново постригли у схиму - обряд який проводять над монахами перед смертю. Як відомо у архімандрита Іполита був туберкульоз легенів, від якого він страждав вже декілька років. За останні двадцять років на туберкульоз у Почаївській лаврі перехворіли багато насельників. Свого часу від туберкульозу тут помер архімандрит Антоній, а також туберкульозом хворів минулорічний духівник лаври, який помер рік тому архімандрит Георгій (Стець). Ще не менше декількох десятків насельників є носіми туберкульозу. Можливо що саме ця хвороба послабила імунітет архімандрита Іполіта який заразився коронавірусом. І якщо вчора він перебував ще у палаті в стаціонарі, то сьогодні його стан погіршився і він терміново був переведений у реанімацію.
Також є інформація з переписки заступника голови Відділу зовнішніх церковних звязків прот. Миколи Данилевича та відповідального за міжконфесійні конфлікти у Тернопільскій області, за кличкою "Шумахер", прот. Георгія Прокопчука (служиь у В. Млинівцях Кременецького району), в якій останній говорить про багато хворих в лаврі. А він, Георгій, є близькою людиною до намісника лаври митрополита Володимира і Тернопільського митрополита Сергія. Тому інформацією володіє достовірною. 
Про Шумахера тут є додаткова інформація https://zz.te.ua/moskovskyj-batyushka-z-ternopilschyny-zustricha
vsya-z-heneralom-fsb/
Також відомо, але це вже з усного повідомлення, що на Свято-Духівському скиту при Почаївській лаврі багато хворих - кашляють, хриплять, лікуються розтиранням ніг у соляній воді, прокапуються протизастудними засобами, приймають теплі ванни і парять у парілках, але всі на ногах. Хто має симптоми важкої хвороби, відправляють додому.
Також відомо, що братія лаври закликає людей ходити на служби і останнім часом в лаврі людей значно побільшало.
Сьогодні прийшла інформація що всі працівниці в лаврі, так звані "матушки", які працювали на коровнику, на митті бутилок для вина, прибирали у храмах і жили в Антоніївській церкві, у лаврському готелі і в підвалі під корпусом № 7 були розпущені по домах. А це бабушки і жінки з різних регіонів України, Булорусі, Росії і Молдови. Хоча також відомо що частина їх переховується у ідземних храмах лаври, оскільки є жителями далеких регілнів Росії, наприклад з Пермі є послушниці які таємно живуть у готелі лаври. 

«Липківство» як духовна, канонічна та еклезіологічна пр...

dima222

dima222 написал:

Шумило ще три-чотири роки тому ревно писав про руских катакомбників і зарубіжників і всячеськи плюндрував РПЦ не вважаючи її навіть канонічною церквою. Тепер так же ряно пише за РПЦ і плюндрує все українське. При цьому гарно маскуться під любител української старовини і знавця українського Афону. Така собі куропатка в клітинку - сьогодні рябоє, а завтра сідоє. низько, ницо так робити - жити в Україні і так її паплюжити. Для СБУ тут є гарне джерело для роботи...