Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Огляд ЗМІ

Вчора, 11:25   Оксана Расулова Огляд ЗМІ, Українські

Проти холоду й голоду. Як під час морозів допомагають бездомним і бідним

Та ось на Майдані Незалежності по-трохи збираються люди. Великий годинник на Будинку профспілок показує вже 11:40. Офіційно до початку роздачі їжі та гарячих напоїв менше години, та почнеться вона сьогодні дещо пізніше. Бездомні ж збираються і стають у чергу завчасно, притупцюючи.

19 01 2021   Павло Вуєць Огляд ЗМІ, Українські

Капелани в законі. Яким статусом держава наділить військових священників

Військовий капелан Української греко-католицької церкви Андрій Зелінський, що входить до цієї робочої групи, розповів «Главкому», чого саме не вистачає капеланам в їхній роботі та чому бійцям на фронті важче, коли «зброя мовчить».

18 01 2021   Михайло Глуховський Огляд ЗМІ, Українські

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення українського суду Релігія і закон

У селі Ділове, що на Закарпатті, напередодні Різдва спалахнув конфлікт. Частина місцевої релігійної громади, яка зараховує себе до Московського патріархату, забарикадувалася у Свято-Успенському храмі. Настоятель та деякі парафіяни відмовляються передавати контроль над церквою іншій частині релігійної громади, яка перейшла до помісної Православної церкви України (УПЦ/ПЦУ) і заявляє про своє право на церковне майно. Конфлікт супроводжується суперечками, образами і навіть підпалом майна селян.

15 01 2021   Іларіон Паньків Огляд ЗМІ, Українські

Його називали «малим Юрцьом», хоч був Архімандритом

 Один із братів Вороновських посприяв збереженню Української церкви, але залишився непоміченим для світу

14 01 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Чому вакцинація може допомогти в боротьбі з новим коронавірусом

Інформація, заснована на фактах, допомагає боротися з нерішучістю щодо вакцини від COVID-19.

13 01 2021   Поль Ладосьє Огляд ЗМІ, Українські

Сучасне православне осмислення різноманіття релігій

У цьому есе досліджуються різні погляди на нехристиянські релігії у православній думці від ранніх Отців до сучасних днів. Серед сучасних православних богословів Георгій Ходр та Анастасій Яннулатос демонструють інклюзивний або толерантний підхід до різноманіття релігій, і слідують у цьому за Юстином Мучеником та іншими ранніми Отцями. Тоді як Серафим Роуз представляє ексклюзивну або нетолерантну позицію, яка була характерна для Тертулліана. Погляди Филипа Шеррарда можна описати як релігійний плюралізм, тоді як погляди Льва Жиллє близькі до порівняльного богослов’я. Хоча офіційних православних документів про ставлення до різноманіття релігій не існує, православна думка після Другої Світової війни сходиться навколо ідей інклюзивності та порівняльного богослов’я і вважає, що нехристиянські релігії таємничо «включені» у місію Христа та у місію Святого Духа у світі, а послідовники цих релігій можуть досягти спасіння у християнському розумінні.

12 01 2021   Наталія Терамае Огляд ЗМІ, Українські

Чому в Фінляндії співають українські колядки

Сьогодні Hyvää juhlailtaa (так фінською перекладено "Добрий вечір тобі") разом із десь двома десятками інших українських колядок у фінському перекладі є в репертуарі більшості православних хорів Фінляндії.

11 01 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Предоставление автокефалии ПЦУ было единственным реальным решением проблемы, - патриарх Варфоломей

Интервью Всесвятейшего Вселенского Патриарха Варфоломея журналисту газеты «To Вима» Марии Антониаду

11 01 2021 Огляд ЗМІ, Українські

Візит патріарха Варфоломія до Києва небезпечний — інтерв’ю Керуючого справами УПЦ для Vesti.ua (рос)

Управляющий делами УПЦ митрополит Бориспольский и Броварской Антоний в интервью Vesti.ua рассказал о вероятном решении Константинополя запретить епископат УПЦ, приезде на День независимости патриарха Варфоломея и о его амбициях стать “вторым папой Римским”. Информационно-просветительский отдел УПЦ публикует интервью полностью.

6 01 2021   Владимир, Митрополит Ташкентский и Среднеазиатский РПЦ Огляд ЗМІ, Закордонні

Эпоха арабского халифата и христиане

Современная практика мировой политики "привычно" противопоставляет ислам ортодоксальному христианству. Однако историко-богословское исследование Высокопреосвященнейшего Владимира, митрополита Ташкентского и Среднеазиатского, отрывок из которого предлагается вниманию читателей, однозначно свидетельствует о том, что в самый период зарождения ислама, во времена его основоположника Магомета, такого противопоставления не было.

5 01 2021   Галина Терещук Огляд ЗМІ, Українські

У селі на Львівщині селяни відмовились від штучних квітів, поминок і роздумують про Різдво 25 грудня

 Громада села Вільшаник у Самбірському районі Львівської області відмовилась від використання пластмасових квітів і вінків ще півтора роки тому. Нині знімає пластикову вагонку, якою оббитий дерев’яний храм ХІХ століття. А ще селяни відмовились від традиції влаштовувати поминки у день похорону і обговорюватимуть перехід на святкування Різдва 25 грудня. Такі ініціативи, які наразі не притаманні українським селам, поширюватимуть по всій територіальній громаді, яка об’єднує 22 села.

4 01 2021   Ірина Небесна Огляд ЗМІ, Українські

“Ми живемо в синагозі”: як колишня божниця стала домівкою для родини з Тернопільщини

Наступного року цій будівлі – сто років. І раніше вона була не просто будинком. Над круглими вікнами був напис – Beth-Am, зірка Давида і той же напис, продубльований івритом. До Другої світової це була одна із синагог Скали-Подільської. За незалежної України у ній виросли діти Стефиних, тепер підростають онуки.

31 12 2020 Огляд ЗМІ, Українські

Імам Мурат Сулейманов: “Завдяки Ісламському культурному центру, ставлення до Ісламу у Львові змінилося”

Упродовж 5-ти років у Львові діє Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада. За цей час він став не лише культурним осередком, але також місцем, де завжди раді гостям, зокрема студентам УКУ та університету імені Івана Франка.На переконання, імама Ісламського культурного центру і кримського татарина, Мурата Сулейманова серед найголовніших досягнень — це те, що тепер кожен мусульманин у Львові знає, куди можна прийти помолитися, а також зміна ставлення до Ісламу.

30 12 2020   Петро Кралюк Огляд ЗМІ, Українські

Книги XVI століття. Про традиції друкаря Франциска Скорини на землях України

У XVI столітті з’являються переклади біблійних книг так званою руською мовою, тобто мовою, наближеною до тогочасних діалектів України й Білорусії. Поява цих книг була пов’язана, зокрема, з діяльністю білоруського друкаря Франциска Скорини.

29 12 2020   Дмитро Дурнєв Огляд ЗМІ, Українські

«Моліться за нинішню владу!», або Як виживають релігійні конфесії в «Л/ДНР»

У центрі релігійної структури самопроголошених республік Донбасу — Українська православна церква (Московського патріархату), яка є частиною Російської православної церкви. Решті конфесій довелося потіснитися. Головними критеріями для виживання стала лояльність до місцевої «влади» і політична рівновіддаленість від неї.

28 12 2020   Сюзанна Бобкова Огляд ЗМІ, Українські

«Якоїсь миті відбулася дія духовної сили...»

 Напередодні Нового року й Різдва сталося диво: стан дружини священника, в якої ковід уразив 90% легень, покращився

25 12 2020 Огляд ЗМІ, Українські

Лише ті Церкви, на яких впливала Москва, користуються «старим» календарем – Владика Діонісій

Про це розповів єпископ Української Греко-Католицької Церкви, апостольський візитатор для українців-католиків в Італії та Іспанії владика Діонісій Ляхович.

25 12 2020 Огляд ЗМІ, Українські

Війна змінює людей: фронтовий капелан розповів, як допомогти бійцям зберегти себе – "Таємниці війни"

Він поїхав на фронт серед перших і залишався на передовій пліч-о-пліч із бійцями у найскладніші години і дні. Як капелан і як друг.

24 12 2020 Огляд ЗМІ, Українські

ЗМІ з'ясували, як українська ікона могла потрапити з Донбасу до Лаврова

Міжнародний скандал, що спалахнув через ікону, подаровану співпрезидентом Боснії і Герцеговини Мілорадом Додіком міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, набирає обертів.

24 12 2020   Ірина Мамрига Огляд ЗМІ, Українські

"Син виламав різку і приніс мені. Сказав, що заслуговує на 10 ударів"

Як живе село, громада якого першою перейшла до Православної церкви України

23 12 2020   Коментарі фахівців зібрав Максим Степанов Огляд ЗМІ, Українські

З вакцинацією в Черкасах борються, посилаючись на релігію. Що думають священики?

Вулиці населених пунктів Черкащини і дороги між ними завішані банерами і білбордами, на яких вакцинацію пов’язують із «тавром антихриста» і називають дорогою в пекло. Оскільки кампанія проти вакцинації із застосуванням релігійних аргументів ведеться давно і вперто, «Прочерк» вирішив з’ясувати точку зору з цього питання лідерів провідних релігійних течій Черкащини, а також фахівців із медицини і права.

22 12 2020   Наталія Потапчук Огляд ЗМІ, Українські

Як Києво-Печерська лавра від Москви відхрещувалась

У Чернігові зберігається доказ несприйняття українським духовенством рішення про передачу церкви від Константинополя Москві

21 12 2020   Олеся Ісаюк Огляд ЗМІ, Українські

Кінець ілюзій і пробудження колізій: Львів, євреї, поляки

 Видана видавництвом “Човен” книжка Гжегожа Гаудена “Львів. Кінець ілюзій” присвячена події, практично невідомій як у польській, так і в українській історіографії – єврейського погрому 22-23 листопада 1918 року, влаштованого польською армією “оборонців Львова”.

18 12 2020   Дмитрий Горевой Огляд ЗМІ, Українські

Друга річниця ПЦУ: Що встигли зробити і які плани на найближчі роки?

Днями Православна церква України святкувала другу річницю свого існування. 15 грудня 2018 р. відбувся Об’єднавчий собор, який возз’єднав УПЦ-КП, УАПЦ та частину УПЦ МП у Єдину автокефальну українську церкву. Цього року в день ювілею було проведено Архієрейський собор ПЦУ. Єпископи заслухали річний звіт митрополита Епіфанія та затвердили всі рішення Синоду, прийняті за поточний рік.

18 12 2020   о. д-р Ігор Шабан Огляд ЗМІ, Українські

П’ятдесять п’ять років після взаємного зняття католицько-православних анафем

 7 грудня 1965 року папа Павло VI та патріарх Афінагор І підписали Спільну декларацію про зняття взаємних анафем 1054 року.

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

MichaelWeP

MichaelWeP написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

RobertMus

RobertMus написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

Allannug

Allannug написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

CharlesWasia

CharlesWasia написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

FrankTarp

FrankTarp написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

Jamesmum

Jamesmum написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Причастие с коронавирусом. Кому повезет больше - правос...

Філософ

Філософ написал:

Взагалі то ПЦУ на період карантину змінила форму причастя і подає його в руки. Чому пані Щоткіна про це не згадує, а цитує приватну думку митрополита Димитрія Рудюка?

Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під ч...

dima222

dima222 написал:

Точно відомо що в Почаївській лаврі минулого тижня швидка забрала до лікарні у Київ головного духівника (сповідальник всієї братії, третя людина в лаврі після намісника та благочинного) лаври архімандрита Іполита (Липчея)... Позавчора його терміново постригли у схиму - обряд який проводять над монахами перед смертю. Як відомо у архімандрита Іполита був туберкульоз легенів, від якого він страждав вже декілька років. За останні двадцять років на туберкульоз у Почаївській лаврі перехворіли багато насельників. Свого часу від туберкульозу тут помер архімандрит Антоній, а також туберкульозом хворів минулорічний духівник лаври, який помер рік тому архімандрит Георгій (Стець). Ще не менше декількох десятків насельників є носіми туберкульозу. Можливо що саме ця хвороба послабила імунітет архімандрита Іполіта який заразився коронавірусом. І якщо вчора він перебував ще у палаті в стаціонарі, то сьогодні його стан погіршився і він терміново був переведений у реанімацію.
Також є інформація з переписки заступника голови Відділу зовнішніх церковних звязків прот. Миколи Данилевича та відповідального за міжконфесійні конфлікти у Тернопільскій області, за кличкою "Шумахер", прот. Георгія Прокопчука (служиь у В. Млинівцях Кременецького району), в якій останній говорить про багато хворих в лаврі. А він, Георгій, є близькою людиною до намісника лаври митрополита Володимира і Тернопільського митрополита Сергія. Тому інформацією володіє достовірною. 
Про Шумахера тут є додаткова інформація https://zz.te.ua/moskovskyj-batyushka-z-ternopilschyny-zustricha
vsya-z-heneralom-fsb/
Також відомо, але це вже з усного повідомлення, що на Свято-Духівському скиту при Почаївській лаврі багато хворих - кашляють, хриплять, лікуються розтиранням ніг у соляній воді, прокапуються протизастудними засобами, приймають теплі ванни і парять у парілках, але всі на ногах. Хто має симптоми важкої хвороби, відправляють додому.
Також відомо, що братія лаври закликає людей ходити на служби і останнім часом в лаврі людей значно побільшало.
Сьогодні прийшла інформація що всі працівниці в лаврі, так звані "матушки", які працювали на коровнику, на митті бутилок для вина, прибирали у храмах і жили в Антоніївській церкві, у лаврському готелі і в підвалі під корпусом № 7 були розпущені по домах. А це бабушки і жінки з різних регіонів України, Булорусі, Росії і Молдови. Хоча також відомо що частина їх переховується у ідземних храмах лаври, оскільки є жителями далеких регілнів Росії, наприклад з Пермі є послушниці які таємно живуть у готелі лаври. 

«Липківство» як духовна, канонічна та еклезіологічна пр...

dima222

dima222 написал:

Шумило ще три-чотири роки тому ревно писав про руских катакомбників і зарубіжників і всячеськи плюндрував РПЦ не вважаючи її навіть канонічною церквою. Тепер так же ряно пише за РПЦ і плюндрує все українське. При цьому гарно маскуться під любител української старовини і знавця українського Афону. Така собі куропатка в клітинку - сьогодні рябоє, а завтра сідоє. низько, ницо так робити - жити в Україні і так її паплюжити. Для СБУ тут є гарне джерело для роботи...

Київська громада УПЦ (МП) перейшла в РПЦЗ

dima222

dima222 написал:

Ось так - відкрились у людей очі і втікають від Московської церкви подалі... нема там ні віри в людей, ні моралі, ні співчуття, ні духу Божого.
А мене особисто вразило те як самий крутий юриста УПЦМП витіснив православного батюшку з храму. Вот для чего нужны оказывается юристы в митрополии...
Онуфрий же просто продолжает хлопать ушами )))) 
А свщенника и людей очень жалко. Веру так можно всю расплескать.
ПС: как вариант можно переходить в ПЦУ. Там чище... В РПЦЗ счас прихожане тоже прозреют от всех этих кодов и паспортов и экуменизмов... Та же политическая будет подоплевка что и в МП. Корабль вышел в плавание, а куда приплывет, то Бог один знает. Если вообще приплывет... Топят ведь...