Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Публікації
Забутий фотомитець: Сергій Чередниченко

8 07 2021   Тарас Маменко, пров. інженер Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України Публікації, Історія

Забутий фотомитець: Сергій Чередниченко

В нашій країні дуже часто людина, митець є невідомою, якщо не потрапила у щасливі умови. Якщо він жив до епохи тотальної інтернетизації, його доробок зберігся лише у паперових архівах – людина, яка творила, здобувала перемоги на світових конкурсах, яку шанували видатні релігійні і світські діячі – ніби зникає. Привід згадати про це – роковини передчасної смерті видатного українського митця Сергія Чередниченка (14.09.1962-20.06.2015).

Чудная история в Священном Синоде УПЦ: несуразица с акафистом пред Луганской иконой Богородицы

3 07 2021   Архимандрит Феогност Пушков Публікації, Рецензії, Богослов'я

Чудная история в Священном Синоде УПЦ: несуразица с акафистом пред Луганской иконой Богородицы

Недавно в СМИ выплеснули текст официально принятого 12 мая 2021 г. Синодом УПЦ МП акафиста пред Луганской иконой Пресвятой Богородицы [1]. Но мало кто знает, что этот текст вызвал бурное негодование как правящего Луганского архиерея (скоропостижно скончавшегося 18 июня митрополита Митрофана), так и всего епархиального совета.

Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа  для об’єднання розділених християн. Частина І

29 03 2021   Теодорос Алексопулос (Theodoros Alexopoulos) Публікації, Богослов'я, Аналітика, Історія

Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Частина І

Собор великого Фотія 879-80 рр. і його орос як основа для об’єднання розділених християн. Його спільне офіційне визнання Восьмим Святим Вселенським Собором з боку Римо-Католицької і Православної Церков

Керівник «Карітас-Львів УГКЦ» Сергій Майоров: «Підліткові найважливіше — мати безпечний простір, спілкування і визнання»

18 03 2021   Ірина Мартин Публікації

Керівник «Карітас-Львів УГКЦ» Сергій Майоров: «Підліткові найважливіше — мати безпечний простір, спілкування і визнання»

Уже 12 років при Благодійному фонді «Карітас-Львів УГКЦ», у рамках Дитячо-юнацького соціального центру, діє проєкт «Соціально-педагогічної роботи з дітьми та молоддю в Україні». Про це розповідає його керівник Сергій Майоров.

Що нам говорить церковна свідомість про Православну Церкву України, віком 332 роки

13 01 2021   Ієромонах Микита Пантократорський Публікації, Аналітика, Історія

Що нам говорить церковна свідомість про Православну Церкву України, віком 332 роки

Один із доказів, який сьогодні Церква Росії використовує для ствердження того, що Церква України входила до її юрисдикції, починаючи з XVII ст. і далі [впродовж наступних століть], є саме всеправославна церковна свідомість. Згідно з нею, всі ці роки загальноприйнятим було [уявлення], це стосувалося навіть Вселенської Патріархії, що Україна належить до юрисдикції Патріархату Росії. Однак це неправда. Історія та церковні акти нам свідчать про інше.

Висновок ЄСПЛ: якщо ти не згідний, це не означає, що ти маєш право вчиняти злочин

17 11 2020   Іван Рігер, Олексій Лук’янов Публікації, Офіційно, Історія

Висновок ЄСПЛ: якщо ти не згідний, це не означає, що ти маєш право вчиняти злочин

12 листопада 2020 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс три рішення щодо України та став на бік постраждалих від злочинів ненависті. Детально проаналізувавши національне законодавство, ЄСПЛ наголосив, що такі злочини потребують особливої уваги та дій з боку уряду.

Владыка и «болгарка». О церковном конфликте на Троещине

23 09 2020   Александр Марченко, Ирина Демидова и др. Публікації, Історія

Владыка и «болгарка». О церковном конфликте на Троещине

История Свято-Духовского скита УПЦ в Киеве на Троещине, расположенного на ул. митрополита Владимира Сабодана, 2б, включает в себя и целую эпоху еще советского времени, и уже новую при независимой Украине. Сам скит, в силу своей значимости (его центральный храм построен из материала храма с. Троещина, который относится к XVIII в.) может и должен стать музеем, как символ сопротивления тоталитарному режиму. Одновременно он мог бы быть прекрасным просветительским и социальным центром – благо, что расположен в живописном районе Киева, на границе с частным сектором. Но его судьба может сложиться и по-другому: он может быть стёрт с лица земли, а на его месте вырастет очередной "аквариум" - некая коммерческая недвижимость, приносящая прибыль батюшке-бизнесмену. Ирония истории такова, что документ на создание Свято-Духовского скита подписывал митрополит, предстоятель Церкви, имя которого носит сегодня эта улица. Но давайте обо всем по порядку.

Афанасий Гассиев — осетинский студент в Киевских духовных школах

14 09 2020   Протоиерей Андрей Ухтомский, кандидат богословия Публікації, Історія

Афанасий Гассиев — осетинский студент в Киевских духовных школах

Афанасий Гассиев известен как первый осетинский философ-гуманист, лингвист-полиглот1, передовой деятель осетинской интеллигенции XIX в., времени становления осетинской науки, отдельных ее отраслей, — философии, истории, богословия, лингвистики, религиоведения, этнографии, педагогики, — в которых ученый оставил заметный след.

Пастор Сергей Косяк: «Кризисы в обществе — это индикатор зрелости христианства»

31 08 2020   Беседовал Игнат Меренков Публікації, Інтерв'ю

Пастор Сергей Косяк: «Кризисы в обществе — это индикатор зрелости христианства»

Пастор евангельской церкви «Ассамблея Божья» Сергей Косяк — один из организаторов межконфессионального молитвенного марафона за мир в Украине в Донецке (2014 год), волонтер, автор книги «Донбасс, которого ты не знал. Дневник священника» (2018 год). В этом интервью он делится своими мыслями о том, нужна ли украинским протестантам обновленная социальная доктрина и что нужно для ее появления. Без нее, на взгляд пастора Сергея, влияние протестантов на общество будет минимальным, однако такая доктрина требует консолидации усилий и взаимопонимания всех категорий верующих, включая функционеров, активистов и богословов, причем в межконфессиональном масштабе. Для полноценного влияния на общество необходимо глубокое понимание принципов Реформации самими протестантами и отстаивание более широкого спектра ценностей, не только семейных, когда чуть ли не единственным оппонентом христианских активистов выступают представители ЛГБТ-движения. Защищая достоинство человека и воплощая принципы Царства Божьего на земле, церковь в отношениях с властью, по убеждению пастора, должна проявлять решительность Иоанна Крестителя.

Успение Приснодевы: Теология праздника

29 08 2020   Архимандрит Феогност (Пушков), кандидат богословия Публікації, Богослов'я, Історія

Успение Приснодевы: Теология праздника

Можно без всякого сомнения сказать, что праздник Успения Богородицы один из самых «запутанных» в православном литургическом предании не только касательно исторической составляющей, но и в своей теологии. У нас отсутствует исторический (в прямом смысле слова) нарратив о кончине Пречистой Девы, а то, что мы имеем – это мидраш [1]. Мидраш – это не рассказ, а сложное литературное произведение, где историческое событие и его теологическое толкование переплетено поэтической вязью в виде «рассказа». Больше всего сюда подходит слово «быль» или «былина». В мидраше практически невозможно отделить ту грань, где рассказ о событии переходит в аллегорию.

Виновно ли христианство в антисемитизме?

30 06 2020   Архимандрит Феогност (Пушков) Публікації, Історія

Виновно ли христианство в антисемитизме?

До сих пор разные популярные авторы и издательства распространяют миф о том, что христианство породило (или, как минимум, "взяло на вооружение") антисемитизм. К сожалению, многие христианские богословы сами проглатывают эту ложь о христианстве, спеша «замолить» вымышленные «грехи» Церкви. Хотя современные адекватные ученые признают: «Хорошо известно, что античный антисемитизм и христианский антииудаизм отличны друг от друга» (Лунева 2017, 29). Ниже – краткий экскурс в историю с фактологией.

Грані, переклади та догми

22 06 2020   Анатолій Хільченко, священник Публікації, Аналітика

Грані, переклади та догми

Про племена та «ядерну фізику»

Семінаристський детектив

28 05 2020   Денис Т. Публікації, Історія

Семінаристський детектив

«Пильно стережіться фарисейської закваски» (Мр 8,15)

Практичне випробування релігійної біоетики в умовах коронавірусу

12 05 2020   Юрій Чорноморець, Світлана Шкіль Публікації, Аналітика

Практичне випробування релігійної біоетики в умовах коронавірусу

На тему «релігія і медицина» було написано безліч праць, в яких підкреслювалося значення біоетики як особливої дисципліни, наводилися приклади успішного застосування релігійних цінностей як цілому, так і у житті окремих видатних медиків, які водночас були релігійними діячами. Разом із тим, великим випробуванням для релігійної свідомості стала остання епідемія коронавірусу, яка продемонструвала різноманітну реакцію релігійного середовища на практичні виклики, показала деякі суттєві недоліки у легітимації біоетики у самих релігійних колах.

Між «праведниками» і «грішниками». Спогади колишнього семінариста

15 04 2020   Денис Т., випуск Київської духовної семінарії 2006 року Публікації, Історія

Між «праведниками» і «грішниками». Спогади колишнього семінариста

«Бо де двоє чи троє в Ім'я Моє зібрані, там Я серед них» (Мф. 18,20).

Адвентисты и военная служба

26 02 2020   Максим Балаклицкий Публікації, Аналітика

Адвентисты и военная служба

«Если все станут такими, как ты, — кто будет родину защищать?». Этот вопрос выражал главную претензию к моей вере со стороны «неверующих» мужчин. Отказ от алкоголя и работы по субботам не волновал их так, как моя вера в то, что Иисус запретил Своим ученикам участвовать в актах насилия, в том числе военного. Какова позиция Церкви адвентистов седьмого дня относительно военной службы? Это не так легко определить.

Украина и церковь в книге о. Андрея Кураева «Византия против СССР. Война фантомных империй за церковь Украины»

21 02 2020   Денис Таргонский Публікації, Рецензії, Історія

Украина и церковь в книге о. Андрея Кураева «Византия против СССР. Война фантомных империй за церковь Украины»

Московский протодиакон Андрей Кураев недавно анонсировал выход в свет своей новой книги — «Византия против СССР. Война фантомных империй за церковь Украины». Мне удалось стать одним из первых ее читателей. Возможно, первым в Украине. Поэтому, как непосредственный свидетель процесса, о котором пишет отец Андрей, поделюсь самым общим впечатлением о книге.

Автокефальна Церква України є завершеним церковним рішенням

18 02 2020   Ієромонах Микита Пантократорський Публікації

Автокефальна Церква України є завершеним церковним рішенням

Стан подій, які зараз панують в Україні, ми могли би порівняти із притчею про блудного сина. Коли він, розкаявшись, повернувся, батько його прийняв у свої обійми, надаючи всіх почестей, які той мав раніше. Однак, його розгніваний старший брат навіть не захотів увійти до господи, не в змозі осягнути величі свого батька. Замість того, щоби порадіти поверненню свого брата…

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

MichaelWeP

MichaelWeP написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

RobertMus

RobertMus написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

Allannug

Allannug написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

CharlesWasia

CharlesWasia написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

FrankTarp

FrankTarp написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...

Jamesmum

Jamesmum написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4