27 05 2020 Михаил Черенков
Публичная теология архимандрита Кирилла Говоруна
Рецензия на: Архімандрит Кирило (Говорун). Українська публічна теологія. – Київ: Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості, Дух і Літера, 2017. – 144 с.
У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь
21 02 2020 Денис Таргонский
Московский протодиакон Андрей Кураев недавно анонсировал выход в свет своей новой книги — «Византия против СССР. Война фантомных империй за церковь Украины». Мне удалось стать одним из первых ее читателей. Возможно, первым в Украине. Поэтому, как непосредственный свидетель процесса, о котором пишет отец Андрей, поделюсь самым общим впечатлением о книге.
15 01 2019 Юрій Подорожній, кандидат філософських наук
Українська православна політична теологія переживає період активного становлення. Формування цієї особливої богословської дисципліни було пришвидшене подіями революції гідності. З кінця 2007 року українське православ’я активно підкреслювало власну аполітичність, взявши курс на засудження проросійського «політичного православ’я». У межах цього дискурсу аполітичність християнства і православ’я осмислювалася як норма, а зануреність у політичний процес та активна соціальна позиція допускалися лише у області розбудови української православної культури.
18 09 2018 Архимандрит Феогност Пушков
Отзыв на: Пастырь & паства. Журнал для священников УПЦ (МП). №1, 2018
19 10 2017 Михайло Черенков
Йосиф Сліпий. Спомини / Ред. Іван Дацькo, Марія Горяча, вид. 2-ге. Львів-Рим: Видавництво УКУ, 2014. – 608 с. + 40 іл.
3 10 2017 Протоієрей Богдан Огульчанський
8 09 2017 І.В.Богдановський, професор
З великим інтересом ознайомився зі змістом чергового випуску часопису «Релігієзнавчі нариси», який видається Молодіжною асоціацією релігієзнавців (МАР). Зазначу, що серед редколегії журналу є і широко відомі у середовищі релігієзнавців імена вітчизняних і закордонних учених, так і представники перспективного нового покоління дослідників.
3 08 2017 Антон Стрельников
Официальный телеканал Русской Православной Церкви ''Спас'' 27 июля выпустил часовую телепрограмму, посвященную Дню крещения Руси и крестному ходу УПЦ (МП) в Киеве. На запись были приглашены участники, которые больше говорили не о празднике, а о "нацизме" в Украине и крестном ходе УПЦ как ''демонстрации мощи русского православия''.
5 07 2017 Алексей Гордеев
Практически сразу после 6-го Молитвенного завтрака, который в этот раз провели в киевском «Украинском доме», журналистов ждали на пресс-конференции. В тот день напротив «акул пера» разного калибра сидел Вернон Смит, лауреат Нобелевской премии 2002 года в сфере экономики, обладатель Ph.D. in Economics Роман Шеремета и ряд других соавторов новой книги. Название которой – «Реформація: успіх Європи і шанс для України» («Реформация: успех Европы и шанс для Украины», далее – «Реформация…»).
15 06 2017 Анна Поліщук
Значною подією в українському богослов’ї стала презентація книги отця Кирила (Говоруна), яка відбулася 12 червня 2017 р. в київській книгарні «Є».
13 06 2017 ч
Владика Станіслав Широкорадюк, харківсько-запорізький єпископ Римо-Католицької Церкви в Україні, в розмові на Радіо Марія про ряд актуальних подій, що сталися на минулому тижні, спробували зрозуміти, за що терпить український народ. Очевидно, що його роздуми йдуть у контексті недавньої заяви глави римо-католицького єпископату України архієпископа Мечислава Мокшицького, який пов'язав "гріх української нації" (перед полякам) з війною на Донбасі, чим викликав резонанс, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сatholicnews.org.ua.
25 05 2017 Анна Поліщук
19 травня 2017 року в Києві на базі НПУ імені М.П. Драгоманова відбулася лекція Павла Гаврилюка «Шляхи православного богослов’я в двадцятому столітті: Георгій Флоровський та його оточення», в межах якої презентували книгу «Георгій Флоровський та релігійно-філософський ренесанс». Доречно зауважити, що це авторизований переклад праці з англійської, який нещодавно вийшов друком у видавництві «Дух і літера».
30 03 2017 Денис Москалик
Нещодавно у видавництві “Дух і Літера” побачила світ книга іспано-американського науковця Хосе Казанови “По той бік секуляризації: релігійна та секулярна динаміка нашої глобальної доби”, в якій автор пропонує читачу надзвичайно цікаву та аргументовану критику секулярної теорії, тобто ідеї про поступове відмирання та занепад релігії в сучасному світі з точки зору сучасної соціальної антропології.
9 03 2017 Анатолій Денисенко
У багатьох з тих, хто хворіє на «месіанський» синдром відносно постатей своїх пасторів та єпископів, поступово відкриваються очі і відбувається якщо не повалення, то принаймні розхитування, власних ідолів.
23 02 2017 Илья Бей, магистр богословия
В проекте документа хорошо было бы увидеть хотя бы попытку ответить на животрепещущие вопросы, а не компиляцию из зачастую изживших себя канонов...
7 02 2017 Ілля Бєй, магістр богослов’я
Постать єпископа Віктора Бедя в науковому полі України досі привертає увагу своєю неоднозначністю. Тому доречним здається додати до його наукового портрету нові дані...
11 01 2017 Александр Бычков
Книга украинского исследователя Романа Соловия посвящена феномену Появляющейся церкви (Emerging Church), который широко известен в западном мире, но в Украине и других постсоветских странах ему не уделялось особого внимания...
3 11 2016 Алла Бойко, професор
Книга вразила мене вже з першого речення: «Євромайдан, перехід Крима у склад Росії і військовий конфлікт на Донбасі». Якщо ми говоримо про чесність, тим більше, у біблійному сенсі, то...
28 10 2016 Денис Таргонский
На вопрос, зачем Игорь Толстунов стал снимать этот фильм, ведь это же не зрелищное прибыльное кино, продюсер ответил: "По легкомыслию"… О легкомыслии и пойдет речь.
24 10 2016 Александр Ворсин
В этот раз фестиваль начался фильмом «Монах и бес». Однако признавать его эталоном православного кинематографа – большая ошибка...
10 10 2016 Илья Бей
21 сентября сайт МОНа торжественно отрапортовал о том, что государственное признание получили 15 дипломов выпускников духовных учебных заведений. К глубокому сожалению...
10 07 2016 Ростислав Ткаченко
Рецензия на книгу Кирилла Говоруна «Метаэкклезиология: Хроники церковного сознания».
27 06 2016 Ярослав Ношин
Найбільшою перевагою збірки, на наш погляд, є високий рівень роботи автора з біблійним текстом....
8 06 2016 Андрій Щербина
На офіційному сайті УПЦ Київського Патріархату 23 травня 2016 року опублікована стаття викладача Рівненської духовної семінарії УПЦ-КП, магістра богослів’я, клірика Свято-Покровського собору м. Рівне протоієрея Миколая Капітули під назвою «Духовний вплив Афонської гори на розвиток українських монастирів» (див. https://www.cerkva.info/uk/publications/articles/8462-duxovnyjvplyvafonskoyigorynarozvytokukrayinskyxmonastyriv.html).
24 05 2016 Юрій Чорноморець
Книжка протоієрея Олексія Добоша «Розкол: патріотизм чи злочин?» є широко розповсюдженим виданням Почаївської лаври...
Рада Церков закликає відкликати законопроєкт про сприяння азартним іграм і лотереям
Євреї Дніпра створили аудіовиставу про засновника хасидизму
Митрополит ПЦУ нагородив військових медаллю «За жертовність і любов до України»
Маленькі українці візьмуть участь у конкурсі «Писанка для Папи»
Єпископи УГКЦ закликають строго дотримуватися правил карантину
На Запоріжжні діють 50 церков християн-п'ятидесятників
Баптисти розпочали молодіжний проєкт «Рік для Христа разом»
Єпископ УГКЦ благословив будівництво реабілітаційного центру в Кишиневі
ЮНІСЕФ і Український католицький університет провели спільний курс для медиків
Під Черніговом виявили стародавні ікони в руїнах старої лікарні
На Харківщині презентували віртуальну церкву 18 століття
Глава ПЦУ зустрівся з людьми з рідкісними захворюваннями і передав їм медичне устаткування
За героїв Небесної сотні молилися в папській базиліці у Римі
Баптисти відзначають 30-річчя молодіжного служіння в Україні
Що нам говорить церковна свідомість про Православну Церкву України, віком 332 роки
Ієромонах Микита Пантократорський
Висновок ЄСПЛ: якщо ти не згідний, це не означає, що ти маєш право вчиняти злочин
Іван Рігер, Олексій Лук’янов
Владыка и «болгарка». О церковном конфликте на Троещине
Александр Марченко, Ирина Демидова и др.
Афанасий Гассиев. Возвращение из Киева на родину
Протоиерей Андрей Ухтомский, кандидат богословия
Афанасий Гассиев — осетинский студент в Киевских духовных школах
Протоиерей Андрей Ухтомский, кандидат богословия
Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...
adminos
adminos написал:
Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...
dutchak1
dutchak1 написал:
Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...
dutchak1
dutchak1 написал:
Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.
Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.
Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору
dutchak1
dutchak1 написал:
Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
MichaelWeP
MichaelWeP написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
RobertMus
RobertMus написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
Allannug
Allannug написал:
При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
CharlesWasia
CharlesWasia написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
FrankTarp
FrankTarp написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
Jamesmum
Jamesmum написал:
Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
Причастие с коронавирусом. Кому повезет больше - правос...
Філософ
Філософ написал:
dutchak1 написал: