15 08 2016
Очерки начальной руси
Как могла бы выглядеть начальная история Руси без Повести временных лет? Попыткой ответить на этот вопрос есть новая книга известного украинского историка Алексея Толочко.
У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь
15 08 2016
Как могла бы выглядеть начальная история Руси без Повести временных лет? Попыткой ответить на этот вопрос есть новая книга известного украинского историка Алексея Толочко.
8 12 2014
«Онтологія» Владислава Стружевського – це підручник з найбільш фундаментальної філософської дисципліни. Наслідуючи традицію наукового компендіуму, автор стисло і послідовно викладає головні проблеми онтології від давнини до сьогодення, чітко окреслює позиції окремих філософів, ґрунтовно цитуючи їхні твори. Книга стане в нагоді викладачам і студентам філософських факультетів, а також усім охочим долучитися до давньої наукової традиції.
17 07 2013
Це видання - своєрідний порадник щодо того, як слід розмовляти з підлітками на нелегку, але дуже важливу тему сексуальности людини, любови між дівчиною і хлопцем, чоловіком та жінкою. Адресовано всім батькам, незалежно від їхніх поглядів чи релігійних переконань, оскільки в основі роздумів Єви Люб’янець лежать такі поняття, як свобода й любов, що належать до найважливіших центральних прагнень кожної людини.
9 02 2012
Данная книга содержит серию очерков о монастырях и храмах нашего Отечества. Их не случайно называли "обителями мудрости": ведь издревле в стенах монастырей хранились замечательные книжные собрания, в составе которых находились поистине бесценные памятники письменности. Автор рассказывает об истории очагов культуры древней и средневековой Руси, уделяя особое внимание деятельности их основателей или наиболее знаменитых насельников и настоятелей; многие из них причислены Русской Православной Церковью к лику святых.
9 02 2012
В этой книге, написанной в оригинальном и даже несколько вызывающем стиле, Дзонгсар Кхьенце Ринпоче, известный учитель тибетского буддизма, развенчивает многие ошибочные мнения, распространенные в буддийской среде, застарелые стереотипы и фантазии. С необычайной силой и своеобразием стиля изложения он выражает самую суть буддизма в четырех простых утверждениях, известных также как Четыре печати буддийского воззрения, представляя их читателю как ряд животрепещущих личных вопросов, требующих ответа. По мнению автора, лишь дав утвердительный ответ на все эти вопросы, сказав четкое и недвусмысленное "да", вы по праву сможете называть себя буддистом.
9 02 2012
"Оправдание добра", классический труд по нравственной философии, созданный Владимиром Сергеевичем Соловьевым (1853-1900), до сих пор остается одним из самых значительных памятников русской и мировой этической мысли. Ясность мысли, точность и пластичность философского языка, широкий исторический контекст в рассмотрении исторических проблем делают это произведение актуальным и в наши дни. Сочинение Вл. С. Соловьева может быть рекомендовано философам и всем, кому небезразличны вопросы смысла жизни и проблемы этики.
8 02 2012
В сборник вошла часть материалов двух международных конференций по иудаике, проведенных центром "Сэфер" в Москве. Тематика публикуемых здесь статей ученых разных поколений из Белоруссии, Израиля, Латвии, Литвы, России, Украины, США весьма разнообразна: это и библейские исследования, и еврейская мысль, литература, искусство - традиционное и авторское, - музыка, театр, архитектура. Богатый материал исследований позволяет осветить и многообразие исторического диалога культур.
8 02 2012
Книга "Основные течения в еврейской мистике" является фундаментальным трудом, внесшим огромный вклад в изучение каббалы, хасидизма, саббатианства и других направлений еврейской мысли. Это плод личностных переживаний и внутренних конфликтов ученого, блестящего аналитика и скептика, искавшего свой собственный путь постижения еврейского духовного наследия. "Я никогда не отрывал себя от Бога... Я убежден, что нет морали, если она не основана на религии," и нет "абсолютной автономии человека, когда он делает себя сам, а, мир сам себя создает".
Портал «Релігія в Україні» припиняє роботу на період воєнних дій
Всеукраїнська Рада церков закликає українців і світ зупинити наступ агресора на Україну
Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти України та закликав дати відсіч ворогу
Глава УГКЦ закликав українців на захист від російського агресора
Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити братовбивчу війну»
Глава ПЦУ звершив панахиду за княгинями та князями і правителів Київської держави
У Полтаві з ініціативи волонтерів УГКЦ придбали позашляховик для українських військових
«Місія Авраама» продовжує театральної постановки в містах України
Греко-католики організували чергову реабілітацію для військових АТО/ООС та їхніх сімей
Інститут модернізації змісту освіти МОН та Міжнародний інститут афонської спадщини
Через ситуацію в Україні папа Франциск проголосив день посту в намірі миру
Православный богослов побачив багато спільного у промовах Гітлера 1938 року та Путіна 2022-го
Глава УГКЦ: «Крок президента РФ створив можливості для нової хвилі збройної агресії»
Рада церков закликає Путіна «зупинити багаття війни... бо це у Ваших силах»
Глава УПЦ (МП) закликає не допустити нової війни
В УПЦ (МП) провели семінар по роботі з людьми з порушеннями слуху
Принципиальность и гибкость в раннехристианской Традиции
Архимандрит Феогност Пушков, кандидат богословия
Практика порозуміння в Україні. Що можуть запропонувати церкви?
Сергій Штейніков
Голокост і Свідки Єгови: пам'ять, гідність, справедливість
Юлія Мельничук
«Пингвины» современного воспитания – от нецерковного до монастырского
Сергей Штефановский
Екуменічне пробудження УГКЦ? (Закінчення)
Микола Крокош
Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...
Onufriy
Onufriy написал:
Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...
dutchak1
dutchak1 написал:
Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...
dutchak1
dutchak1 написал:
Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...
dutchak1
dutchak1 написал:
Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".
О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...
dutchak1
dutchak1 написал:
Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁
О, сколько нам открытий чюдных,
Готовят просвещенья дух...
Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...
dutchak1
dutchak1 написал:
Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...
adminos
adminos написал:
Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...
dutchak1
dutchak1 написал:
Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...
dutchak1
dutchak1 написал:
Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.
Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.
Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору
dutchak1
dutchak1 написал:
Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”
При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
Причастие с коронавирусом. Кому повезет больше - правос...
Філософ
Філософ написал:
Onufriy написал:
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"